Skype ги потврди проблемите во функционирањето

30 мај, 20110
Skype

Од компанијата која стои зад едни од најпознатите VoIP сервиси, Skype, стигна потврда на она што некои корисници  во текот на вчерашниот ден го почуствувале, а тоа се проблеми на сервисот во неговото функционирање.

Проблем со логирање и воспоставување врска имале мал процент од корисниците, изјавиле од Skype, но проблемот бил брзо воочен и работеле на негово исправување.

Покрај ова во официјалното соопштение од оваа компанија се наведува дека биле погодени корисници на Skype кои работата на Windows. Во продолжение биле и наведени упатства што може да се направи доколку постои ваков проблем на функционирањето на сервисот.

Инаку неодамна, Skype беше купен од Microsoft за 8,5 милијарди долари.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma