Слеш продава 14 гитари од својата колекција

22 февруари, 20110
Slash_1

Познатиот гитарист Слеш, од легендарната група Guns ‘N’ Roses, продава 14 гитари од својата колекција која брои над стотина гитари.
Гитарите ќе се продаваат на аукција, а парите сеуште не е познато дали ќе се донираат за добротворни цели или пак сметката ќе си ја зголеми за неколку стотици илјади. На аукцијата освен гитарите, Слеш ќе ги понуди и своите два омилени шешири.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi