Смртта на Гадафи ја насмеа Хилари Клинтон!

21 октомври, 20110
106110

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон информацијата за смртта на Гадафи ја прими преку СМС и со доза на неверување, но сепак предизвика насмевка на нејзиното лице.

„Уаууу, потврдена е смртта на Моамер Гадафи“, задоволно прокометирала Клинтон и ја пренела веста на своите колеги.

Таа изјавила дека со смртта на лидерот Гадафи, се означува почеток на нова ера за либијците и дека САД ќе помогнат да се изгради демократија во таа африканска држава.

Клинтон инаку во вторникот беше во ненајавена посета на Триполи, каде изјави дека САД сакаат поранешниот лидер на Либија да биде или убиен или фатен. Тоа беше прв пат некој висок американски претставник отворено да каже дека Гадафи треба да биде убиен.

httpv://www.youtube.com/watch?v=GpFNZQavP-g

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi