Со бакнеж спасила странец од самоубиство

26 јуни, 20110
poljubac-samoubica

Кинескињата Лиу Венсју стана позната по тоа што со бакнеж успеала да беди непознат човек за да не изврши самоубиство.

Како што пренесуваат странските агенции, 19 годишната девојка била со една пријателка во трговски центар во Шенжен, кога го пирметила човекот кој стоел на надворешната страна од ограда на горниот кат, држејќи нож во градите со закани дека ќе се самоубие.

“Сакав да му помогнам, но полицијата не ми даде да му пријдам. Излажав дека тоа е мојот дечко кој сака да се убие поради мене“, изјавила кинескињата.

Храбрата девојка разговарала со дечкото кој и се отворил. Таа го прегрнала и го бакнала во уста. На тој начин спасувачите го искористиле тој момент и ги отргнале од оградата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/