Со кафе против целулит

24 август, 20110
kafe protiv celulit

Нема потреба повеќе да одите на скапи третмани и да трошите пари за скапи креми за да се ослободите од проблемите со целулитот.

Направете сами крема против целулит и само по неколку месеци ќе ги видите резултатите. Кафето е едно од најдобрите оружја кое се користи за да се ослободите од целулитот. Кафето треба да биде мелено, а научниците утврдиле дека е ефективно за борбата со целулитот.

Тајната е во кофеинот кој се наоѓа во кафето. Кофеинот го зголемува притисокот во крвта и со самото тоа ја подобрува циркулацијата и целулитот исчезнува. Кофеинот го зголемува протокот на крвта и овозможува крвта да поминува на места кои се проблематични и ги разбива масните налсаги.

Конзунмирањето на кафе помага, но не во голема мера. Најдобро ќе биде сами да направите смеса која ќе ви помогне во разбивање на целулитот. Искоритете го меленото кафе, кое ќе го помешате со со обичен лосион или мелко за тело. Мешавината нанесете ја со крижни движења и блага масажа на проблематичните места. Оставете да делува две минути, а потоа исплакнете со вода.

Бидете упорни и користете го овој лосион секој ден. Резултатите ќе ги видите во рок од еден месец и ќе бидете задоволни од тоа колку вашата кожа е мека и мазна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi