Со трикови против гладта

17 мај, 20110
eating-at-office

Докажано е дека седењето и работата во канцеларија ја зголемува тежината. Еве неколку трикови како да ја победите гладта во текот на работното време.

Наутро јадете протеини. Изберете помеѓу јогурт, урда, тврдо варени јајца ( не повеќе од три неделно). На тој начин ќе ја избегнете гладта до пладне.

Наместо кафе пијте зелен чај, има многу помалку кофеин а дава многу повеќе енергија.

Покрај себе наместо чипсови имајте суво овошје или апетисани, но јадете ги умерено.

Пијте многу вода. Жедта често погрешно се толкува, па наместо да пиеме течности посегнуваме по храна. Наместо вода може да пиете и чаеви.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi