Со украдениот автомобил го украле и пијаниот сопственик! :)

21 декември, 20110
Drunk_sleeping_in_the_car

Во Орашје бил украден автомобил во кој се наоѓал и пијаниот сопственик,кој поради умор и алкохолизираност решил да спие во колата.

Во еден момент, според зборовите на сопственикот во возилото влегле уште двајца непознати мажи кои го запалиле автомобилот и се упатиле кон Брчко и Бијелина.

Кардецот на автомобилот предизвикал сообраќајна незгода, а сопственикот на автомобилот бил пренесен во болница во Бијелина, каде му биле констатирани полесни повреди, соопштила полицијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma