Совршените креации на модниот виртуоз Zuhair Murad

10 ноември, 20110
5

Зимската колекција вечерни и свадбени фустани на Zuhair Murad e блескава, романтична и безпрекорна. Боите кои преовладуваат се меки и млечни, придаваат нежност на женската силуета со елегантен печат.

Моделите се совршени творби од прозирни материјали, бродерија, свила и блесок.

Креациите на ливанскиот моден виртуоз се елегантни и секси и ја презентираат на единствен начин убавината на женското тело.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi