Origin Genesis – Најбрзиот компјутер во светот

10 ноември, 20110
origin-genesis

Според веб страната pcworld.com, најбрзиот компјутер во моментов е Origin Genesis. Oвој персонален компјутер има стартна цена од околу 6000 долари. Сите нови Genesis компјутери ја имаат втората генерација микропроцесори на Intel, Core i7-2600K кој има 5 гигахерци на 4 јадра, и се одржува стабилен преку ликвидно ладење. Genesis Origin има 16 гигабајти DD3 RAM меморија, и 2,1 терабајти хард диск.

Секако ги има сите видови на поврзувања: 14 порта за USB, Bluetooth, HDMI, Video – 24 pin DVI-D, eSATA. Што се однесува до гејмерите, не се секирајте, графиката е импресивна. Ова „чудовиште” има три Nvidia GTX 580, со 1.536 мегабајти видео меморија на секоја картичка. Моќно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş