Совршенство во креветот

21 мај, 20110
couples

Без оглед на тоа дали сте се уште под наплив на страсти или пак вашата врска е заглавена во рутина, има неколку правила без кои нема добар секс. Благодарение на нив ќе доживеете ќе силни страсти , а тркалањето под чаршафите ќе стане врвно задоволство за двајцата. Следете ги следните пет чекори, за да добиете совршенство во креветот.

Загревање пред големот финале

Не, овде не станува збор за предигра, туку за состојба на умот. Страста започнува токму од умот, па нека вашата имагинација се развива подиво. Еден од добрите воведи во ова, сепак се филмовите за возрасни, кои може да ве инспирираат, но нудат и интересни идеи. Токму тие според многу истражувања се главна и најомилена предигра на многу двојки.

Нежности и допири

Ништо без допирите. Експериментирајте со бакнезжите, јазикот, прстите, од тоа кожата ќе ви се наежи и ќе ви се разгорат сите сетила.

Орален секс

Иако многу двојки го прескокнуваат овој дел, сепак не треба така да биде. Оралниот секс веќе е составен дел од сексуалниот чин, а со него е загарантирана  кулминација во сексуалните игри.

Изграчки за возрасни

Ова повеќе не треба да биде табу тема, бидејќи денеска постојат разни сексуални помагала, како за мажите така и за жените. Пронајдете нешто што ќе ви се допадне и на двајцата, а ќе внесе новост во вашите сексуални активности.

Играње игри

Секси долна облека, штикли и се друго што може да го напали вашиот партнер, треба да стане задолжителен дел од сексот. Всушност токму овие работи служат како најсилен афродизијак. Исто така, играњето игри, медицинска сестра, француска собарка, пожарникар, секогаш се добредојдени.

 

За крај, бидете креативни!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma