Спектакуларни снимки од нашата планета! Вакво нешто немате видено! :)

14 ноември, 20110
pl

Неверојатните снимки направени од Меѓународната вселенска станица ја покажуваат нашата планета каква што никогаш досега не сте ја виделе.

На интересната снимка видлива е дури и поларната светлина, аурора бореалис и аурора аустралис. Сателитот кружи додека камерите ги снимаат градовите, а забележан е удар од гром. Додека ја гледате снимката ќе помислите дека Земјата ја сочинуваат од милиони блексави честички.

Фотографиите ги објавила НАСА, а снимката ја направил Мајкл Кониг. Благодарение на новата технологија, мала доработка, сликите се споени во едно перфектно видео.

Фотографиите се направени во текот на месец август и октомври, додека Кониг изјавил дека со видео продукцијата многу мали нешта се изменети, што во суштина значи дека ова видео е многу реално.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş