Спектакуларните сцени од „Opera on the Lake” во Брегенц

22 декември, 20110
a

Од 1946, фестивалот на Брегенц, Австрија – „Opera on the Lake”, беше домаќин на некои од најневеројатните сцени некогаш направени. Поставена на прекрасното езеро Констанц, сцената „Seebuhne”, со капацитет од 6.800 гости, беше домаќин на светски најпознатите опери. Погледнете ги овие преубави фотографии од оперите одиграни во минатото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma