Спилберг подготвува нова верзија на “Паркот Јура”

19 јуни, 20110
jurassic-park-tourn-1993-1-g

Идејата за повторно оживување на серијалот со диносаурусите е повторно актуелна.
За тоа се зборува веќе некое време, но се чини дека оживувањето на старата франшиза според делото на  писателот Мајкл Крихтон е поблиску до реализација од кога било. Најновите вести велат дека Стивен Спилберг ги здружил силите со Марк Протиевич за да напишат сценариото за рестартирање на целата приказна.

Сè е во фаза на договор, но се изгледа ѓе станува збор за сосем нови лансирање на приказната, бидејќи веќе не се спомнува напишаното сценарио за четвртот дел во кое светот го напаѓаат генетски модифицирани диносауруси.

Спилберг и Протиевич работеа заедно на сценариото и продукцијата на американскиот римејк на корејскиот “Старо момче”, но проектот пропадна уште на самиот почеток, поради конфликтот во врска со авторските права на стрипот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/