Србинките “парче” прават и по Црна Гора:)) Аман кај се да дојдат кај нас?:)))

18 август, 20110
prostitutke-zele-u-troje-ali-ne_105473

Државјанка на Србија, Марија А., била уапсена во Будва под сомнение дека наведувала странски државјанки на проституција! Полицијата издала потерница и по нејзиниот соучесник Миленко Б. од Подгорица. Со оваа акција полицијата усппеала да растури синџир на макроа и проститутки кои работеле во Будва.

– Се однесува на добро организирана мрежа. Повеќе луѓе од Будва подведувале проститутки на клиентите за повеќе од 100 евра. Проститутките воглавно работеле на повик, а сега најверојатно ќе бидат депортирани од Црна Гора, пренесуваат црногорските медиуми.

Меѓу бројните проститутки има и девојки од Србија. Истражниот судија Спиро Павичевиќ изјавил дека полицијата ќе поднесе кривична пријава против неколку лица, и Марија О. ќе биде задржана во притвор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi