Средношколци суспендирани поради поседување оригано

17 март, 20110
Oregano

Четворица средношколци, беа суспендирани од училиштето поради тоа што на училиште со себе понеле една кеса со оригано, а наликувало на марихуана. Кога професорот ги забележал веднаш ги пријавил во полиција и ги суспендирал учениците.

Сетоа тоа му наликувало како тие да носат марихуана, и да ја продаваат на некои од останатите ученици.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma