Старица заради ниската пензија одгледувала марихуана

22 јуни, 20110
marihuana-buds
Полицијата во Бања Лука уапсила една старица која на својот имот одгледувала цела плантажа марихуана,пишува хрватски “Дневник“, пренесува НетПрес.
Босанката Р.К. (76) била уапсена во полициска акција под назив “Плантажа“, а приведената старица рекла дека главна причина за нејзиното профитабилно “земјоделство“ била ниската пензија.
Сараевската полицијата информирала дека некои непознати момчиња и’ ветиле добра заработка доколку им обезбеди имот за садење на дрогата.
“Нарко“ бабата успеала успешно да одгледа триста садници марихуана чија вредност на пазарот на црно би достигнала вредност од околу 50 илјади евра.
Пензионери кои одгледуваат марихуана не се новина за полицијата во тој регион на Босна и Херцеговина. Заради истата оваа “дејност“ претходно била уапсена уште една баба од босанското село Волар, на чиј имот биле пронајдени повеќе од 1.300 садници марихуана. Истрагата утврдила дека старицата која била социјален случај не планирала да ја одгледува марихуаната заради препродажба, туку растението само израснало.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma