Има договор меѓу Реал и Нејмар, сега Сантос е на потег

22 јуни, 20110
neimar-santos

Како што пренесува спортскиот весник “Марка”, Реал Мадрид во својте редови ќе го доведе најголемиот талент во светскиот фудбал, Бразилецот Нејмар. Договорот би требал да биде потпишан на шест години. Меѓутоа постој и втор дел од оваа опција, за што ќе одлучуваат челниците на Сантос, со кој Мадриѓаните ќе се сретнат следната недела. Трансферот би требал да изнесува колку што бара бразилскиот клуб, 45 милиони евра, иако Реал ќе се обиде да ја намали оваа цена. Нејмар вечерва игра финале на Копа Либертадорес, по што ќе може да се посвети на репрезентативните обврски и ќе размислува каде би ја продолжил својата кариера.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma