Сте виделе ли контакт леќи со дијаманти и злато?:)

29 октомври, 20110
dijamantskozlatnasociva1

Инспириран од скапоцените камења на  забите на неговата сопруга, Чамдршекар Чаван од Индија во очниот истражувачки центар изработил позлатени контактни леќи украсени со дијаманти кои ќе донесат посебен сјај на вашите очи. Ако сакате да бидете во екстравагантен тренд, тогаш овие контактни леќи се совршен визуелен детал…

Чаван верува дека овие контактни леќи ќе бидат новиот тренд во Холивуд.

Некои пак предвидуваат дека луѓето ќе ги користаат за да ги запросат своите девојки, наместо дијамантски прстен. А само да Bи напоменеме дека овиe леќи чинат 15.000 долари, па кој сака нека повели…:))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi