Стинг вечерва во Белградската арена

8 јуни, 20110
sting_1

Британскиот музичар Стинг вечерва ќе настапи со свој концерт во Белградската арена во рамките на турнејата “Симфонисити“ на која ги изведува своите најголеми хитови во нови аранжмани, со симфониски оркестар.

На турнејата ќе можат да се чујат неговите најголеми хитови кои тој ги отпеа со неговата група “Полис“ како што се “Every breath you take”, “Every little thing she does is magic”, “Roxanne”, “Message in a bottle”, “King of pain”, “Wrapped around your finger”, “Spirits in the material world” и “Next to you“.

На репертоарот на Стинг за вечерва се и песните од неговата подеднакво успешна соло кариера како што се “Englishman in New York”, “Fragile”, “Russians”, “If i ever lose my faith in you”, “Fields of gold”, “Desert rose”, “Seven days” како и некои негови помалку познати песни.

Стинг ќе го прати оркестарот “Камерата Сербика“ со 45 музичари кои ќе бидат диригирани од Сара Хикс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma