Столица од касети

31 март, 20110
cassette_tape_chair_ooomydesign_2

Иако музичките касетите се одамана исфрлени од употреба, сепак еве една идеја што може да направите со старите касети кои ви седат на полците. Оваа идеја ја реализираа дечките од OOO My Design, а столчето го нарекоа Silla cassette tape chair . Не сме сигурни колку е удобна истата за седење, но сепак изгледа оригинално.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi