Стотици проститутки маршираа низ улиците на Мексико Сити!

2 ноември, 20110
0

Сеќавање на починатите колешки.

Стотици проститутки вчера маршираа по улиците на Мексико Сити, по повод Денот на мртвите, кој се одбележува секоја година на 1 ноември.

Проститутките на овој  начин се присетиле на своите починати колешки, а осоено оние кои биле насилно убиени во изминатите неколку години.

Проститутките на главите носеле мртовечки маски, кои во Мексико традиционално се ставаат и ја симболизираат смртта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş