“Убавицата” Андреј Пејиќ се сликал гол со питон! Добро не е слон:)))

2 ноември, 20110
andrejpejic02112011OUT100listacasopisOUT

Кога ќе ја погледне на насловната страница на 17-тото издание  на OUT100, и годишната листа на најинспиративни ЛГБТ лица, многу тешко би погодие дека позади ликот на “голата убавица” всушност се крие маж. Прегрнат само со питон, во септември оваа година во Њујорк на насловната страна како стил мејкер на годината се појавил босанскиот модел, 20-годишниот Андреј Пејиќ. Фотографијата е римејк на легендарната слика од 1981 година, во која објективот на американскиот фотограф Ричард Аведон ја фотографирал за Vogue познатата дива и секс-симбол на седумдесеттите и осумдесеттите години, Настасија Кински.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş