Супер модели кои никогаш не стареат – петти дел

15 јули, 20110
twiggy&MKate

21. Christy Turlington – нејзините денови како модел се далеку зад неа, но таа сепак изгледа неверојатно. Таа е мајка на две деца, активна е во индустријата бидејќи се уште снима реклами на пример како за Maybelline, а има и свои три бизниси, козметичка линија Sundari, и две линии за облека Nuala и Mahanuala.


22. Nikki Taylor – американскиот модел кој во овој бизнис влезе на само 13 години. Сега таа е мајка на две деца, домаќин на емисијата “Make Me a Supermodel” и модел е за постарата публика.

 

23. Twiggy – родена како Lesley Hornby  во Англија на 19 септември 1949 година, своевремено беше актерка, пејачка. До 1967 година со својот уникатен изглед таа се појави како модел во Америка, Франција, Англија и Јапонија. Беше на сите насловни страници и стана светски позната. По модата беше актерка, пејачка и водителка. Таа е една од најпознатите модни икони кои се имаат појавено.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit