Супер модели кои никогаш не стареат – втор дел

12 јули, 20110
supermodeli

6. Синди Крафорд – годините не се ништо, освен бројка за овој супер модел. Минатата година таа призна дека може да го има потполно истото тело како во дваесетите, но дека сега нема доволно време да работи на својата форма. Замислете, демек изгледа лошо? “ Во основа, се грижам доволно за себе, но несакам тоа да ми стане опсесија“, изјави супер моделот кој инаку е мајка на две деца.


7. Карен Мулдер –  русокосата убавица царуваше на модните писти, назад во 1997 година и блескаше на насловната на Вог со Наоми, Тајра, Клаудија и Синди. Но, за разлика од нејзините супермодели колешки, животот понатаму не беше многу нежен со неа. Таа беше уапсена во Париз, на 1 јули 2009 година, откако наводно направила насилни и заканувачки повици кон еден пластичен хирург. Таа наводно била премногу вознемирена за процедурата која требала да ја направи.


8. Мила Јововиќ – украинскиот супер модел  беше откриена на својата 11 годишна возраст, од страна на фотографот Ричард Аведон. Дваесет години подоцна таа се уште може да се пофали со својот неверојатен изглед. Кариерата ја прошири како пејачка, актерка и дизајнер. Ја доби главната улога за сите делови од филмската фрнашиза “Resident Evil”.


9. Карла Бруни – италијанскиот супер модел која стана пејачка е речиси непроменета од нејзините славни денови во модниот бизнис. Денеска таа е  првата дама на Франција, откако се венчаше со Никола Саркози.


10. Кристи Бринкли – американката која беше обожавана во својата земја, а ги полнеше страниците со нејзините срцекршачки стории за како поранешниот сопруг ја изневервал. Таа покрај што беше модел, подоцна стана и актерка, фотограф, магнат за недвижности, писател, дизајнер, активист за правата на животните и еколог. Таа остана запаметена како најдобриот американски секс симбол во текот на 1970-тите и 80-тите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit