Аргентина во четвртфиналето

12 јули, 20110
copa_america_2011_logo

Репрезентацијата на Аргентина избори пласман во 1/4-финалето од шампионатот на Јужна Америка во фудбал, чиј домаќин се токму “гаучосите”. Во мечот од последното коло во во групата А, Аргентина ја совлада Костарика со 3:0 со головите на Агуеро во 45. и 53 односно Ди Марија во 64. минута.

Првото место во групата го освои Колумбија со седум бода, Аргентина е втора со пет, а Костарика трета со три бода, додека Боливија е последна во групата со еден бод.

Вечерва на програмата се мечевите од последното коло во групата Ц, а се среќаваат Чиле – Перу и Уругвај – Мексико.

Извор: Спортнет

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit