Супер супер бабичка :) Да не и паднеш во раце :)))

22 декември, 20110
ginis naslovna

Ернестин Шепард е 74 годишна супер бабичка од САД која успеа да влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстарата бодибилдерка на светот.

Ернестин од Балтимор го постави рекордот за најстара бодибилдерка која учествува во натпревари. Таа вели дека годините се само бројка и дека не дозволува нејзината возраст да биде пречка за да има совршено бодибилдерско тело и да работи како фитнес инструктор.

Нејзиниот маж Колин Шепард вели дека Ернестин има многу додворувачи заради нејзиниот изглед. Најдобар адут на Ернестн се нејзините стомачни мускули кои навистина изгледаат како „тоблероне“. Ернестин е доказ дека никогаш не треба да се откажувате од нешто затоа што мислите дека сте премногу стари. Таа почнала да вежба дури кога имала 56 години, а погледнете како изгледа сега:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma