Donkervoort

22 декември, 20110
Donkervoort-naslovna

Фановите чекаа нестрпливо. Сега е тука! По две и пол години развој, Donkervoort Automobielen во Лелистад – во тесна соработка со Audi Quattro GmbH – ја претстави следната генерација на отворени спортски автомобили: Donkervoort GTO.

Комбинацијата на убава форма, најновите авто техники и крајно искуство. Со капацитет од 340-400 коњски сили и вртежен момент од 450 Nm на околу 1600 RPMs. И сето тоа со вкупна тежина од околу 700 килограми. Без сомнение едни од најбрзите спортски автомобили на европскиот пазар. И со првиот приватен преглед, Donkervoort амбасадорите од цела Европа добија толку ентузијастички пофалби што во рок од неколку часа околу половина од првите 25 специјално дизајнирани GTO модели беа продадени.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma