Дали ви е преку глава од макотрпните диети со краткотраен ефект?

22 декември, 20110
4

Дали ви дојде преку глава од макотрпните диети со краткотраен ефект кои се апсолутрно нездрави и се спротивно од она што го диктира здравиот режим на исхрана? Но имате сеуште излишни килограми кои сакате да ги намалите? Тогаш треба да се запознаете со диетата со кисело млеко.

Сите знаеме колку здрава храна е киселото млеко. Ако сте во можност да се снабдите со домашно пресно млеко кое сами ќе го потквасите ќе го направите најдоброто за себе си. Ако не тогаш изберете продукт со масленост околу 3%. Што представува диетата со кисело млеко?

Ова е еден здрав режим, што не го лишува телото од останатите групи храни ниту пак ве принудува да гладувате. Појадокот е секогаш овошје, најдобро сезонско. За ручек изберете тоа што ви се јаде, но на принципот на разделено хранење – не мешајте белковини со јаглехидрати. Може да изберете посна пица или паста, компири, ориз или стек, јајца, сирење, односно тоа што ви се јаде само запазете го принципот. Кон порцијата додадете сезонска свежа салата.  Единствено поспецифично на оваа диета е тоа што треба за вечера да се јаде само кисело млеко.

Прдржувајќи се на овие прости правила, гарантираме, дека брзо ќе ги намалите излишните килограми и ќе влезете во перфектна форма. Две седмици ви се доволни за целта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma