“Ким, на овие бебиња им недостига нивната мајка. Дали таа виси на твоите рамења?”

22 декември, 20110
ким

Организацијата за заштита на животните ПЕТА ја “исплукаа” старлетата поради носење на животинско крзно.

ПЕТА поставила билборд на Беверли Хилс, родното место на популарната ѕвезда, кој е наменет толку за неа!

“Ким, на овие бебиња им недостига нивната мајка. Дали таа виси на твоите рамења?”, а под тенденциозниот напис се наоѓаат и фотографии на мали лисици.

“Ким знае дека животните на фарма кои произведуваат крзно се жтрви на малтретирање, електрични шокови и дека многу често се случува да им ја дерат кожата, но тоа очигледно за неа воопшто не е важно. И го објаснивме ова и го погледна видеото кое прикажува на кој начин  и со кои методи крзното се одвојува од животните. Кога ќе научи да биде хумана и одлучи да се откаже од крзното, ние ќе со задоволство ќе ги подариме на бездомниците”, изјавила Лиса Ленг, заменик претседател на ПЕТА.

Спротивно на ова, сетрата на Ким Кардашијан, Клои се соблекла гола за потребите на кампањата на ПЕТА во 2008 година под мотото “Претпочитам да одам гола, отколку да носам крзно”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma