Супер талент или имитатор?

16 јуни, 20110
Супер талент или имитатор?

Juan Carlos Rodriguez има свој канал на  youtube со обработки од многу антологиски рок песни. Секоја песна е скоро верна на оригиналот, а гласот на овој талент ја има истата боја на славните пеачи. Она по што Juan е препознатлив е неговата неверојатна сличност со вокалистот на Guns N’ Roses, Axl Rose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma