Супермен се ожени!

5 мај, 20110
cavill1

Новиот супермен, младиот британски актер Henry Cavill, ќе се жени. Тој на својот роденден ја побарал за жена својата девојка Ellen Whitaker.

27 годишниот Henry е новиот супермен во филмот “Superman: Man of Steel”, кој би требало да се пјави во кино салите во 2012 година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma