Сури Круз највлијателното дете на планетава

24 декември, 20110
Suri Kruz

Ќерката на Кети Холмс и Том Круз, Сури го зеде првото место меѓу 20-те највлијателни деца на познатите личности.

Листата традиционално ја составува сајтот “Daily Beast”, а еден од критериумите беше застапеноста на децата во медиумите.

На второто место се најде Харпер, петмесечната ќерка на Дејвид и Викторија Бекам.

Малата Сури сама избира што ќе облече, а тоа се најчесто парчиња од најскапите модни брендови, а не се симнува од високите потпетици. Се претпоставува дека во својот дом има чевли кои вкупно чинат 120.000 евра.

Покрај износот што го троши на дополнување на својот луксузен плакар, нејзините родители не штедат пари и кога станува збор за играчки.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma