Вселенски брод го вознемирува соседството?

24 декември, 20110
0051007.48

Жителите на Арвада во Колорадо останале без зборови, кога одендаш нивните далечински управувачи за гаражната врата престанале да работат.

Се се случило во радиус од еден километар во кој имало околу 40 куќи. Експертите кои го посетиле подрачјето велат дека причина за тавките појави најчесто е некој фреквенција која го пореметува работењето. Тоа можат да бидат куќни уреди и слични направи, но со оглед на тоа дека станува збор за цело соседство, дури ни експертите не знаат за што се работи.

Бидејќи скоро сите далечински управувачи се расипале во исто време, и никој не им нуди објаснување, мештаните се запрашале дали можеби се работи за влијание на вонземјански летала или некое НЛО.

За целиот случај е направена и репортажа за локалните вести. Додека чекаат дали вратите подеднакво исто ќе им се поправи, мештаните овој необичен настан помалку и ги забавува. Нивните реакции на настанот погледнете ги во кратката репортажа:

httpv://www.youtube.com/watch?v=1kXpw2QQxNY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma