Susan Boyle ја доби својата восочна фигура во музејот Madame Tussauds

20 април, 20110
Susan+Boyle

Susan Boyle, познатата британкса пејачка се здоби со восочна фигура во музејот на Madame Tussauds, кој се наоѓа во северозападна Англија.

Восочната фигура на Susan чинела 150.000 фунти. На неа, таа е облечена во елегантна црна тоалета која е донација од самата Susan.

Таа изјавила дека е презадоволна од крајниот исход, и е пресреќна што е дел од од музејот. Неодамна со восочни фигури се здобија и Justin Bieber, Lady Gaga и Taylor Swift.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi