Светот 100 години после крајот на човештвото

11 ноември, 20110
0

Сите знаеме дека нема поголема сила од мајката природа. Има една книга„Пророштвото на Орион“, напишана од Патрик Џерил и Џино Ратинкс, во која се изнесени многу докази кои ја подржуваат тезата дека некаде помеѓу 21 и 22 декември 2012година, на земјата ќе настапи голема катастрофа. Според афторите точно тогаш магнетното поле на сонцето многу ќе се промени и тоа ќе предизвика многу силни експлозии. Книгата е базирана на многу древни текстови, книгите од Египет и оние на Маите, не е ли чудно што календарот на Маите завршува имено 2012 година?  Според науката претходната голема катаклизма се случила 9792 година пне. Сега да погледнеме неколку цртежи кои ќе ни дадат претстава како ќе изгледа светот после нас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş