Sвездите ќе пејат за Јапонија

23 март, 20110
rihanna vo telohranitel

Големите ѕвезди како што се Ријана, Џастин Бибер, Лејди Гага, Бон Џови, U2 и многу други оваа недела работат напорно на снимањето на албум кој ќе биде наменет за помош на Јапонија.

Поточно средствата од продажбата на албумот ќе бидат наменети за Јапонија. Ова е само дел од активностите на големите ѕвезди кои сакаат да и помогнат на Јапонија по катастрофалниот земјотрес и цунами кои ја погодија земјата.

Албумот би требало да се појави на пазарот веќе следната недела.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi