Тадиќ потврди: Уапсен е Ратко Младиќ

26 мај, 20110
201008281805115

Претседателот на Србија Борис Тадиќ, потврди дека во утринските часови во координирана акција на безбедносните информативни агенции е уапсен Ратко Младиќ кај местото Лазарево, кај Зрењанин.
“Сакам да им честитам на сите учесници во акцијата кои од формирањето на оваа влада интензивно работеа на пронаоѓање на сите обвинети за воени злосторства“, изјави Тадиќ.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi