Талибани стрелаат Пакистански војници! Внимание: Не е за сечиј стомак!

19 јули, 20110
72593

Пакистанската војска соопштила дека талибанците објавиле видео снимка од убиство на 16 пакистански војници кои предходно биле заробени во судирите во јуни во северозападниот дел од земјата.

Видео снимката прикажува како пакистанските војници, полицајци, се наредени со рацете врзани зад грб, стојат пред вооружени талибанци кои носат марами за да ги сокријат лицата.

На снимката се гледа како еден талибан ги обвинува заробените за убиство на шест деца од пакистанската долина Сват и потоа пукаат на заробениците директно во глава, пренесува АР.

Во тридневните судири во јуни  убиени се најмалку 30 припадници на пакистанските безбедносни сили .

За да го видите видеото клик тука. Внимание ова се вознемирувачки снимки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit