Танцот на малиот пингвин во 3D издание

29 мај, 20110
Untitled

Анимираниот филм за малиот пингвин кој совршено игра, но ужасно пее од 2006 година, ќе добие продолжение во 3D формат.

За продолжението кое ќе пристигне во кината во ноември оваа година веќе е објавен трилер, но прдуцентите не сакаа да откријат дали малиот пингвин научил да пее подеднакво добро како што танцува.

Наводно веселата приказна во продолжението е претворена во мрачна и тешка.

Елајџа Вуд и Робин Вилијамс ги позајмуваат гласовите на јунаците во продолжението, а Џорџ Милер повторно ја држеше режисерската “палка“. Вуд повторно ќе го позајми гласот на Мамблу-пингвинот кој не умее да пее, но знае да танцува, додека Вилијамс повторно ќе биде духовитиот пингвин Рамон.

http://www.youtube.com/watch?v=GIC2q0k7guw&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma