Тед Вилијамс со свој пијалок

18 февруари, 20110
homeless-man-radio-voice

Довчерашниот бездомник, Тед Вилијамс, го следеше примерот на Ким Кардашијан и Линѕи Лохан, па сега и тој продава пијалок со сопственото име. Пијалокот има вкус на јагода, банана и кекси.

Се тргна во нагорна линија откако тој како скитник го искористи својот радиофоничен глас и започна работа во радио. Сега за него се отворија портите на кралството Холивуд. Тој сега повторува дека, сепак САД е земја која дава втора шанса.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi