Тејлор Свифт е забавувач на годината

5 април, 20110
Taylor_Swift_70

На 3-ти овој месец се одржа доделувањето на награди за кантри музиката, каде Тејлор Свифт врз основа на минатогодишните успеси беше прогласена за забавувач на годината. За пејачка на годината беше прогласена Миранда Ламберт, а песната “ The house that build me” беше прогласена за хит на годината.

Дека кантри музиката е втора по слушаност во САД говори и настапот на големите ѕвезди на оваа манифестација, кои ја ценат оваа музика. Една од нив беше Ријана, која ја отпеа “California King bed” со кантри пејачката Кери Андервуд.

http://www.youtube.com/watch?v=hWCQrbWUxsU&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi