Тепачка во италијански парламент! :)

27 октомври, 20110
108258

Пратениците во италијанскиот парламент своите несогласувања мораа да ги решат со тупаници. Клаудио Барбато од партијата за Иднина и слобода на Италија му кажал неколку зајадливи реченици на својот колега Фабио Раниери додека во тек била расправата за пензиските реформи.

Пратениците се фатија еден со друг за врат и така настанала тепачката, а седницата била прекината на неколку минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş