Тепачка во клубот “Инсајд“ во Беверли Хилс

19 април, 20110
mvr

Во ноќниот клуб “Инсајд“ во трговскиот центар Беверли Хилс вчеравечер се случила тепачка меѓу шест лица кои се здобиле со полесни телесни повреди, по што веднаш побарале помош во Ургентниот центар.
Имено, во клубот настанала расправија помеѓу двете групи, три момчиња од едната и три од другата страна, по што следела тепачка во која бил уништен инвентарот во клубот.
Учесниците во тепачката биле приведени од полицијата на разговор, а против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma