Термити изеле милион рупии во индиска банка

22 април, 20110
ARV_RUPEE_174548f

Индиската полиција соопштила дека термити изеле банкноти во вредност од 10 милиони рупии или 222.000 долари, во една индиска банка во близина на градот Laknau, во северниот дел на земјата. Еден полицаец изјавил за агенцијата АР, дека директорот на банката ја видел штетата откако го отворил сефот во старата зграда на банката. “Сега ќе мора да истражуваме како термитите ги нападнале банкнотите кои биле во челична каса“, изјавил полицаецот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi