Тевез посака да си замине

20 мај, 20110
Carlos-Tevez-celeb-Community-Shield_1102051

Голгетерот на Манчестер Сити, Карлос Тевез изрази јасна желба да си замине од ‘Истлендс’, објави таблоидот “Сан”. “Сакам да го напуштам Манчестер Сити. Фудбалот за мене многу се промени и не знам дали ќе издржам до следното Светско првенство. Многу добро се однесуваат тука со мене и благодарен сум им, а и јас дадов се за клубот за да се постигнат овие резултати. Сепак, потребна ми е промена”, категоричен е Тевез. Аргентинецот делуваше среќно по пласманот во Лигата на Шампионите и освојувањето на ФА купот и се провлекуваа информации дека ќе остане. Но по вчерашната изјава на штрек се заинтересираните екипи за него Интер, Реал Мадрид и Челси. “Да се вратам во Бока Јуниорс би било навистина прекрасно, но тоа е тешко изводливо. Тие немаат доволно финансии за да го откупат мојот договор”, смета Тевез, кој сезонава постигна 21 гол во Премиер лигата и се наоѓа на делба на првото место на листата на стрелци заедно со Димитар Бербатов од Манчестер Јунајтед.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma