Каква ‘бомба’ подготвува Берлускони ова лето?

20 мај, 20110
PALAZZO CHIGI - CONFERENZA STAMPA DOPO L'INCONTRO TRA IL PRESIDENTE DEL CONSIGLIO E IL PRIMO MINISTRO IRLANDESE, PRESIDENTE DI TURNO DELL'UE

Ангентот на многу играчи меѓу кој и Златан Ибрахимович и Марио Балотели, Мино Раиола тврди дека Милан ова лето ќе донесе големи имиња во клубот. Он е нагажиран од Милан да го следи пазарот и тоа го прави веќе пет месеци, но не сака ад ги открива имињата. “Од јануари работам на големиот проект на Милан. Кој е во прашање? Може ќе ви кажам на 29-ти август” изјави Раиола. Италијанскиот гигант веќе ги направи првите засилувања за следната сезона. Договорот по продолжија Масимо Амброзини, Тијаго Силва, Марк Ван Бомел, Флавио Рома, Алесандро Неста и Филипо Инзаги. Таиво потпиша тригодишен договор и се очекува официјално Мексес да стави потпис на договорот.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi