Медицински тим на УЕФА повторно влезе на тренинг на Барселона

20 мај, 20110
barcelonatrening3

Медицинската екипа на УЕФА повторно ненајавена дојде на тренинг на Барселона, каде направи анти-допинг контрола на десет играчи на Барселона. Валдес, Пике, Пујол, Виља, Иниеста, Кркич, Жефрен, Кеита, Адријано и Абидал мораа да ‘пуштат крв’ за својот клуб, а голманот Виктор Валдес беше најнервозен поради втората ненајавена контрола во последните две недели. Ова веќе е четврта анти-допинг контрола оваа сезона, па во Барселона веќе се зборува дека постој “завера од вампири на УЕФА” кој ги малтретираат играчите на Каталонскиот тим.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi