The Strokes работат на новиот албум

29 април, 20110
The-Strokes-011

Новиот албум на The Strokes сеуште не се олади, а тие веќе работат на новиот. Се чини дека фановите нема да мора да чекаат пет години за нови песни од бендот.

Басистот од групата Nikolai Fraiture ги извести фановите на Twitter дека тие се веќе во студио со многу нови идеи и работат на нови песни, за нов албум.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi