Титаник во 3Д верзија во кината од 2012 година

20 мај, 20110
titanic-leonardo-dicaprio-kate-winslet

Филмското остварување на James Cameron Титаник, кое во 1998 година освои 11 оскари ќе се најде повторно во кино салите, но овој опат во 3Д верзија.

Повторното прикажување на филмот во кој глумат Kate Winslet и Leonardo DiCaprio ќе започне од 6-ти април 2012 година четири дена пред одбележувањето на 100 годишнината од потонувањето на Титаник.

Постои цела генерација која не го гледала овој филм, затоа сега ќе им ја дадеме таа шанса, овој пат прикажан во 3Д верзија, дигитално ремастеризиран и внимателно префрлен во 3Д.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma