Тоа го може само Шарапова!

1 јули, 20110
v210642p0

Марија Шарапова на Вимблдон покажа се што умее со рекетот, а на најновите фотографии – уште нешто повеќе….

Победникот на Вимблдон од 2004 година, преубавата русинка Марија Шарапова, повторно си го осигура учеството во финалното најпрестижно тениско натпреварување.

Покрај сјајниот сервис, Шарапова може да се пофали и со феноменалниот изглед, а тоа го докажуваат и најновите фотографии, напревени за “Sports Illustrated” во кои тенисерката  се појавува во бикини.

Во финалето, Шарапова ќе си ги измери силите со Петра Квитова.

Популарната тенисерка е под голем дополнителен притисок  што покажува и самиот факт дека два телохранители не се оделуваат од неа деноноќно.

Имено, Шарапова исто како и нејзината колешка Серена Вилијамс во последно време се судрија со серија закани што се причина повеќе зошто самото обезбедување на Вимблдон е зајакнато и зошто тенисерката ангажираше свое приватно обезбедување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/